• Блог - May 05, 2020

  Работа со оддалечени тимови: Заборавете на формата, суштината е клучот за успехот

  Меѓу најпопуларните теми овој период, рамо до рамо со “Како да го организираме враќањето на работа?”  и ”Време е за New Normal” и лично мојата омилена &#...

 • Вести - Apr 29, 2020

  Борислав Милјановиќ: Кризата не’ однесе две години напред. Ова е шанса!

  Како ќе комуницираат компаниите после корона вирусот? Прашање од милион долари! Како се одвива комуникацијата денес и каква е иднината, зошто интерната комуникација претставува ...

 • Вести - Apr 27, 2020

  Instagram Story се менува засекогаш: Една вест прочитајте тука, другата ќе следи

  Ако постои една друштвена мрежа која не може да одолее, а да не воведе некоја нова промена, тоа е Instagram. Се воведува таканаречена “појасна навигација“, што ќе им...

 • Вести - Apr 24, 2020

  Рекорден раст на приходите на Netflix во првиот квартал од 2020

  Најпопуларната светска медиа  провајдер платформа Netflix бележи рекорден раст и зголемување на бројот на претплатници во првиот квартал од оваа година. Приходот на компанијата ...

 • Блог - Apr 21, 2020

  Скриените пораки и важноста на комуникацијата во серијата “La Casa de Papel”

  Едноделните црвени комбинезони и маските со ликот на Салвадор Дали станаа симбол на бунт, револт и отпор низ целиот свет. Кога ќе ја додадеме и партизанската песна “Bella ...

 • Блог - Apr 14, 2020

  Pitch за постоечки клиент – „piece of cake“ или тешка задача?

  Добриот стар Алан Форд тврди – подобро е да се биде богат отколку сиромав. Во светот на агенциите, тоа би било одприлика вака – подобро да немате pitch отколку да им...

 • Вести - Apr 13, 2020

  Како пандемијата на корона вирусот влијае врз адвертајзинг индустријата?

  Кризите не се непознати за ниту една професија, особено кога говориме за глобалната индустрија за огласување. Моменталната епидемија од вирусот COVID-19 сепак е различна. Со огр...

 • Вести - Apr 10, 2020

  Бинџување во време на крона: Препораки од Netflix

  [Бинџување е англизам, кој потекнува од зборот binge-watching и претставува опсесивно или маратонско гледање телевизија односно серии, фимови или телевизиски шоу-а. Секогаш кога...

 • Интервјуа - Apr 09, 2020

  Онлајн едукација: Дигиталната транформација сега е пластично објаснета

  Сè запре – светот се бори против Корона вирусот и не знаеме до кога ќе бидеме во нашите домови 24/7. Додека голем број на луѓе се жалат на слободнотo време кое го имаат во...

 • Бидете во тек!